טיפולי שיניים

אחת התלונות השכיחות של הבעלים הינה ריח רע מהפה של בעל החיים, לרב מקור הריח נובע מדלקת חניכיים המתבטאת גם בקשיי לעיסה, ריור מוגבר, חניכיים אדומות עם נטייה לדימום , שיניים מתנדנדות או חסרות, ולעיתים אף נפיחות בפנים.

בעיה זו שכיחה יותר בכלבים מגזעים קטנים , וכמובן תלוית גיל – ככל שבעל החיים מבוגר יותר כך ישנה סבירות גבוה יותר לבעיות בחלל הפה

מהו הפלאק?

חלל הפה מכיל חיידקים רבים הנצמדים לשיניים ויוצרים שכבה של רובד חיידקים הגורמת לאדמומיות ונפיחות של החניכיים. על שכבה זו נוטים להצטבר מינרלים שונים ויוצרים את שכבת אבן השן. אבן השן מחמירה את דלקת החניכיים ומובילה לנסיגת חניכיים וחשיפה של שורש השן ולבסוף לאובדן השן.

כיצד אנו מטפלים?

כל טיפול שיניים מחייב הרדמה כללית, רק בצורה זו ניתן לבדוק את חלל הפה באופן יסודי להעריך את יציבות השיניים ורמת הפלאק , לבצע הסרה מלאה של האבנית המצטברת מעל ומתחת לקו החניכיים , לשלול הימצאות של גידולים בחלל הפה וכמובן לבצע עקירות במידת הצורך.

תהליך הטיפול מצריך אשפוז יום , בעל החיים נקלט בבוקר ועובר הערכה כללית למצבו:

בדיקה גופנית, בדיקות דם ולעיתים גם הדמיה טרם כניסה להרדמה הכללית. במידה וישנם חריגות הטיפול לא מבוצע עד להסדרה של המדדים הבעייתיים או התאמה ספציפית של פרוטוקול ההרדמה לסטטוס הרפואי של הפציינט. ישנה חשיבות רבה להכנסה של טובוס – צינור אוויר , המבטיח זרימת אוויר ובמהלך כל ההרדמה ומונע חדירה של הפרשות וזיהומים מחלל הפה לריאות.

בסיום הפרוצדורה בעל החיים נשאר להשגחה למספר שעות עד להתאוששות מלאה ומשוחרר עם הנחיות טיפול הכוללת לרב טיפול אנטיביוטי למספר ימים מלווה בשיכוך כאבים.

במרבית המקרים מתואם תור לביקורת לאחר מספר ימים.

מניעה:

הדרך הטובה והיעילה ביותר לשמירה על היגיינת הפה מחייבת צחצוח שיניים .

ככלל מומלץ לצחצח לפחות פעם ביום או לכל הפחות 3 פעמיים בשבוע. יש להשתמש במשחת שיניים המתאימה לבעל החיים – טעימה, אינה מקציפה ומצריכה שטיפה, ומסייעת במניעה של צבירת הפלאק וכמובן במברשת שיניים מתאימה – מברשת ייעודית/מברשת ילדים/אצבעוני.

תכשירים נוספים המסייעים בשמירה על חלל הפה כוללים לעסניות דנטליות , תוספי מזון כגון פלאקאוף, ומשחקי לעיסה.

כמובן שגם אם מצחצחים שיניים יש לבצע בדיקה תקופתית של חלל הפה ולבצע טיפול שיניים בהתאם לממצאי הבדיקה. לרב טיפולי שיניים מבוצעים בתדירות של אחת לשנה עד שנתיים.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

השירותים שלנו

רפואה פנימית

חוות דעת שניה

מזון רפואי ומוצרים משלימים

רפואה מונעת

טיפולי שיניים לכלב שלכם

ממש כפי שאצלנו שמירה על שיניים בריאות היא חיונית, כך גם אצל הכלבים ובעלי חיים אחרים. גם אצל הכלבים מצטבר פלאק, רובד חיידקים על השן הגורם עם הזמן לאדמומיות ונפיחות של החניכיים. על שכבה זו נוצרת שכבת אבנית המזיקה אף היא. כדי לשמור על שיני הכלבים חשוב לאמץ הרגלים שימנעו התפתחות דלקות ומכאן כאבים ובעיות נוספות. הרגלי המניעה שכדאי לאמץ כדי להפחית טיפולי שיניים לכלבים למינימום הם צחצוח שיניים על בסיס קבוע (כן, ממש כמו אצלנו). כדאי לצחצח את שיני הכלב פעם ביום או לפחות שלוש פעמים בשבוע. לכלבים שלא סובלים צחצוח ישנם גם תרסיסי פה. עזרים נוספים לשמירה על השיניים הם חטיפי ומשחקי לעיסה וכמובן תזונה מאוזנת.

איך מזהים מתי נדרשים טיפולי שיניים לכלבים?

המצב הטוב ביותר לזיהוי הצורך בטיפול שיניים לכלב הוא בבדיקות שגרתיות אצל הווטרינר בהן יבדוק הווטרינר את הכלב באופן כללי, כולל השיניים ויודע לזהות האם נדרש טיפול. מעבר לכך, טיפולי שיניים לכלבים חשוב לבצע מוקדם ככל האפשר כאשר מזהים אצל הכלב קושי בלעיסה, ריור מוגבר מעבר לסטנדרט, כשהוא מגלה אי נוחות או התעסקות בפה. כאשר הוא פותח את פיו ניתן לרפאות האם החניכיים נפוחים או אדומים. בכל אלה חשוב לפנות לווטרינר שלכם שיבדוק את הכלב ויטפל בעניין. הזנחת השיניים לא רק כואבת ומציקה אלא יש לכך השפעה על יכולת האכילה של הכלב והיא מפריעה לתזונה מאוזנת וכך פוגעת בבריאות הכלב באופן כללי.

כיצד נעשה טיפול השיניים?

טיפולי שיניים לכלבים נעשים בהרדמה מלאה כדי שהווטרינר יוכל לבדוק את פיו של הכלב באופן חופשי ולהגיע גם לשיניו האחוריות. במהלך הטיפול נבדקת יציבות כל השיניים שיכולה להיפגע ככל שמצטברים פלאק ואבנית עד כדי התנדנדות השן ונשירתה. יש לציין שכיוון שהטיפול מבוצע בהרדמה מלאה, נעשית גם בדיקת דם לפני כן כדי לוודא שהכלב חזק מספיק כדי להכיל הרדמה זו. בבדיקה היסודית נבחן כל חלל הפה למטרת זיהוי גידולים אם ישנם. הפעולות המתבצעות במהלך הטיפול שונות כמובן בין מקרה למקרה ויכולות לכלול גם עקירת שן רקובה. לאחר הטיפול הכלב יישאר באשפוז לצורך השגחה למשך מספר שעות.

ד"ר יובל אטיאס הוא וטרינר מקצועי ובעל ניסיון רב. מאחוריו טיפולי שיניים שעברו בהצלחה גם במקרים מורכבים והעלו את איכות חיי הכלב באופן משמעותי. מוזמנים ליצור קשר.

טיפולי שיניים לכלבים מחיר

כבר מגיל קטן אנו מחונכים לשמירה על היגיינת הפה וניתנות המלצות פעם אחר פעם לבדיקות שיניים שגרתיות וכמובן צחצוח השיניים באופן קבוע. הדבר אינו שונה גם לגבי כלבים. גם אצלם שמירה על היגיינת הפה היא חשובה. ממש כמו אצל בני אדם, גם אצל כלבים מצטבר פלאק, רובד חיידקים הגורם לבעיות בחניכיים, נפיחות ואדמומיות, לנסיגתם עד  כדי חשיפת שורש השן וכך לאיבוד אותה שן. ההשלכות של אי שמירה על השיניים באופן קבוע ודחיית ביקור אצל רופא שיניים היא ידועה. גם לדחיית טיפולי שיניים לכלבים מחיר כבד שיבוא לידי ביטוי בכאבים, קושי באכילה וכאמור גם באיבוד שיניים.

טיפולי שיניים לכלבים מחיר: סוגי טיפולים ומחירים

כאשר מדובר על טיפולי שיניים לכלבים מחיר יש לקחת בחשבון שכל טיפול כזה, כדי שייעשה ביסודיות ובצורה הטובה ביותר, מחייב הרדמה מלאה של הכלב. הדבר הופך גם טיפול פשוט יחסית לכזה הדורש לאחר מכן אשפוז למשך מספר שעות כדי לוודא שהכלב מתעורר ומתאושש. מעבר לכך, טיפולי שיניים לכלבים מחיר נקבעים לפי הפעולות שנעשו. האם מדובר רק על ניקוי שיניים מאבנית (בדומה לטיפול שיננית) או שיש כאן הליך כירורגי של עקירת שן. לרוב יתבצעו לפני כן בדיקות מקדימות כמו בדיקת דם שלהן מחיר נוסף. ישנו גם הבדל בין כלב גדול לקטן. כך, טיפולי שיניים לכלבים מחיר יכול לנוע בין 500-1000 ₪ כשמדובר על ניקוי בלבד, כולל בדיקות מקדימות.

טיפולי שיניים לכלב – רק אצל וטרינר בעל ניסיון רב

ממש כפי שנרצה שבשיניים שלנו יטפל רופא שיניים בעל ניסיון, כך נרצה עבור הכלב האהוב שלנו. לכן, עם כל הכבוד לנושא טיפולי שיניים לכלבים מחיר, חשוב קודם כל לבחור וטרינר מקצועי, בעל ניסיון רב. חשוב לבדוק שבמרפאה ישנו כל הציוד הנדרש לביצוע טיפולי שיניים, כולל טיפולים מורכבים. חשוב לבדוק שישנם תנאים נוחים לאשפוז בו יישאר הכלב למשך מספר שעות לאחר הטיפול. בכל הקשור לבריאות הכלב באופן כללי ובריאות שיניו אל תתפשרו. וודאו שלווטרינר כל הידע, הניסיון והכלים כדי לבצע בדיקות שיניים באופן יסודי ולהעניק טיפול גם במצבים מורכבים.

ד"ר יובל אטיאס הוא וטרינר בעל ניסיון רב. הוא מבצע סוגים שונים של טיפולים מורכבים, כולל טיפולי שיניים, כבר מעל 16 שנים ומבטיח את הטיפול הטוב ביותר. מוזמנים ליצור קשר.

טיפול שיניים לכלבים בהרדמה מלאה

ממש כמו אצלנו, גם אצל הכלבים ישנה חשיבות רבה לבריאות השיניים. השיניים הם התחנה הראשונה של תהליך העיכול. ללא שיניים בריאות הלועסות את המזון היטב הגוף לא יקבל את כל החומרים החיוניים שיש במזון והתוצאה היא היחלשות הגוף ומערכת החיסון. לכן, שמירה על היגיינת הפה היא חשובה מאוד גם לכלבים, ממש כפי שהדבר חשוב אצלנו. מעבר לצחצוח שיני הכלבים לפחות שלוש פעמים בשבוע ושימוש בעזרים כמו חטיפי ומשחקי לעיסה יש לבצע טיפול שיניים לכלבים בהרדמה מלאה מדי שנה. לא צריך להיבהל מכך שמדובר על הרדמה מלאה. הדבר חשוב כדי שיהיה ניתן לבצע את הטיפול בצורה מקיפה.

מה כולל טיפול שיניים לכלבים בהרדמה מלאה?

טיפול שיניים לכלבים בהרדמה מלאה יתחיל בד"כ בביצוע בדיקות מקדימות שיאשרו שהכלב בריא והרדמה מלאה שלו לא תזיק לו. הבדיקה המקדימה יכולה להיות בדיקת דם וגם הדמיות כמו אולטרסאונד או רנטגן אם צריך. ביום הטיפול הכלב יורדם כך שיהיה ניתן לבדוק את כל חלל הפה שלו, כולל שיניים אחוריות, לראות האם יש שיניים רקובות שדורשות עקירה, האם ישנה דלקת חניכיים שיש לטפל בה וכן אם ישנם גידולים חלילה. ניקוי הפה מאבנית מתבצע ממש כמו אצלנו בעזרת המכשיר בו משתמשת השיננית לניקוי אבן.  לאורך כל הטיפול מוזרם אויר באמצעות טובוס (צינור אויר). לאחר הטיפול הכלב יאושפז למשך כמה שעות כדי לוודא שהוא מרגיש טוב.

איך נקבע מחיר הטיפול?

מחירו של טיפול שיניים לכלבים בהרדמה מלאה נקבע לפי מספר פרמטרים. הפרמטר הראשון שיש לקחת בחשבון הוא שזו הרדמה מלאה ושהכלב נשאר למשך מספר שעות במרפאה כך שהדבר מתבטא גם במחיר. מעבר לכך ישנו משקל גם לבדיקות המקדימות שנעשו. פרמטר נוסף הוא גודלו ומשקלו של הכלב. אצל כלבים עד 25 ק"ג הטיפול יהיה פשוט וגם זול יותר מאשר בכלבים מעל משקל זה. כמובן שיש משמעות רבה למצב שיניו של הכלב. ככל שהטיפול יהיה מורכב יותר כך גם המחיר יעלה. לכן מומלץ להקפיד על ניקוי שיניים קבוע אשר יחסוך את הצורך בטיפולים מורכבים ויקרים.

אם אתם מחפשים וטרינר בעל ניסיון רב בביצוע טיפולי שיניים, כולל טיפולים מורכבים, הגעתם למקום הנכון. ד"ר יובל אטיאס הוא בעל ניסיון רב באיתור וטיפול בבעיות שיניים לא פשוטות לצד ניקוי שיניים שגרתי. מוזמנים ליצור קשר.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

עוד בנושא

מרפאת חירום וטרינרית

מרפאת חירום וטרינרית של ד"ר יובל אטיאס אם יש לכם ילדים, יתכן מאוד שמוכר לכם המצב בו נראה שהילד או התינוק לא מרגיש טוב ובאופן הנראה מדאיג דווקא בשעות בהן

קרא עוד >>
טיפול בסקביאס בארנבונים / שרקנים

sarcoptes scabei –טפיל עורי ומיקרוסקופי, המשתייך למשפחת האקריות. הטפיל נפוץ מאד בישראל הודות למזג האוויר החם והלח, בעל יכולת הדבקה גבוהה, מהווה סכנה זאונוטית – בעל יכולת להדביק בני אדם

קרא עוד >>