חיסון כלבת

חיסון כלבת לכלב

כאשר הכלב מגיע לגיל 6-8 שבועות הוא אמור להתחיל בסדרה של חיסונים שתחזק את המערכת החיסונית שלו ותאפשר לה להתמודד עם פולשים כאלה ואחרים. לפני סיום כל סדרת החיסונים הכלב לא יוכל עדיין לצאת החוצה, לפחות לא למקום מפגש עם כלבים אחרים. לכן חשוב לבצע את החיסונים. חיסון כלבת לכלב יגיע כשבוע- שבועיים לאחר סיום מנת הדחף השלישית לחיסון משושה, כלומר בגיל 3 חודשים וחצי. לא ניתן לתת חיסון כלבת לכלב לפני גיל שלושה חודשים. לחיסון זה חשיבות רבה לא רק לבריאות הכלב עצמו. מחלת הכלבת היא מסוכנת ויכולה לעבור גם לבני אדם או לבעלי חיים אחרים (יונקים עם דם חם) ומכאן חשיבותה הרבה.

דברים שחשוב לדעת על חיסון כלבת לכלב

כאמור, חיסון כלבת לכלב ניתן לו לראשונה בגיל שלושה חודשים וחצי. יחד עם החיסון שניתן לו אז מושתל בגופו גם שבב אלקטרוני. לאחר חיסון ראשון יש לתת חיסון דחף מדי שנה. כאמור, לחיסון זה משמעות לא רק עבור בריאות הכלב. כיוון שהמחלה יכולה להתפשט ולפגוע גם בבני אדם המדינה מחייבת אתכם לבצע חיסון כלבת לכלב שלכם. יכולים לבקש מכם להראות את התעודה המוכיחה זאת במצבים שונים. לקבלת תעודה זו יש לשלם אגרה שמחירה הוא כ 55 ₪ כשמדובר על כלב מסורס/ כלבה מעוקרת אך קופץ משמעותית ומגיע לכ 380 ₪ כאשר הם אינם מסורסים/ מעוקרים. עלות החיסון עצמו נעה בין 80 ל 130 ₪ כל חיסון.

מהם התסמינים למחלת הכלבת?

מחלת הכלבת היא מחלה נגיפית והסכנה הגדולה בה הוא שאין לה טיפול ומכאן החשיבות הרבה של מתן חיסון כלבת לכלב. המחלה מועברת בעיקר באמצעות רוק. תסמיני המחלה אינם מופיעים מיד וגם זוהי סיבה לכך שהמחלה מסוכנת במיוחד. היא מתגלה רק לאחר שכבר הספיקה לגרום לנזקים משמעותיים. המחלה פוגעת במערכת העצבים המרכזית וכאשר היא מתגלה היא יכולה לבוא לידי ביטוי בשתי צורות: "כלבת זועמת", כלומר חרדות, עצבנות, בלבול, או בצורת "כלבת שותקת": מתבטאת בחולשה ושיתוק.

ד"ר יובל אטיאס הוא וטרינר בעל ניסיון רב ויעניק לכלב שלכם (ולכל בעל חיים אחר) את הטיפול הטוב ביותר. מוזמנים ליצור קשר.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

השירותים שלנו

רפואה פנימית

חוות דעת שניה

מזון רפואי ומוצרים משלימים

רפואה מונעת

חיסון כלבת לכלב מחיר

כלבת היא מחלה מסוכנת מאוד כיוון שיכולה לפגוע בכל היונקים בעלי דם חם, כך שמדובר על בעלי חיים רבים וגם על בני אדם. לכן, למרות שמה, לא רק כלבים יכולים להעביר את המחלה אלא גם בעלי חיים נגועים אחרים. עם זאת, כיוון שהקשר בין כלבים לבני אדם הוא קרוב, לרוב היא מגיעה לבני אדם דרכם. המחלה פוגעת במערכת העצבים המרכזית עד המוח. בשל הסכנה שבה והעובדה שגם בני אדם יכולים לחלות בה חובה לחסן כלבים בחיסון נגד כלבת. לביצוע חיסון כלבת לכלב מחיר שתלוי קודם כל האם הכלב הוא מעוקר/ מסורס או לא. יש פער גדול בין המחיר הכולל של החיסון שאינו כולל רק את החיסון עצמו.

חיסון כלבת לכלב מחיר: ממה המחיר מורכב?

בבדיקת חיסון כלבת לכלב מחיר ניתן לראות שהתשלום אינו רק עבור החיסון עצמו. בכל חיסון יש צורך לשלם אגרה לקבלת אישור על כך שהכלב עבר חיסון נגד כלבת. עניין הכלבת, בניגוד לחיסון משושה או נגד תולעת הפארק, אינו קשור רק לכלב ולבעליו אלא למדינה ישנו עניין שכלבים יחוסנו כך שכל בעלי כלב צריך לדאוג לכך שתהיה לו תעודה המוכיחה זאת. עלות החיסון עצמו נע בין 80 ל 130 ₪ אל מחיר החיסון מצטרף כאמור תשלום האגרה לאישור. ישנו הבדל גדול בין מחיר אגרה לכלב מסורס שעומד על 52 ₪ לבין מחיר לכלב לא מסורס שעומד על 372 ₪. ללא ספק הבדל משמעותי שמראה גם את רצונה של המדינה לביצוע סירוסים ועיקורים לכלב או לכלבה. סכום נוסף המצטרף לחיסון הראשון נגד כלבת הוא מחיר התקנת שבב אלקטרוני שהוא כ 80 ₪.

כל כמה זמן נדרש חיסון נגד כלבת?

חיסון נגד כלבת מקבל הכלב לראשונה כשבוע- שבועיים לאחר קבלת מנת הדחף האחרונה לחיסון משושה (כלומר בגיל שלושה חודשים וחצי, חשוב לא לפני גיל שלושה חודשים) ולאחר מכן מדי שנה. מחיר החיסון אינו משתנה בין חיסון ראשון לגורים לחיסוני הדחף שיקבל הכלב מדי שנה.

ד"ר יובל אטיאס הוא וטרינר בעל ניסיון רב. הוא מטפל במקצועיות ותוך אהבה רבה לבעלי החיים המטופלים. מוזמנים ליצור קשר.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

עוד בנושא

חיסונים לכלבים

חיסונים לכלבים מחירים כדי שהכלב שכם יהיה נמרץ, חיוני ושמח הוא צריך קודם כל להיות בריא. המפתח לבריאות, ואת זה אנחנו יודעים גם מהבריאות שלנו, הוא מערכת חיסון חזקה. מערכת

קרא עוד >>
טיפול בסקביאס בארנבונים / שרקנים

sarcoptes scabei –טפיל עורי ומיקרוסקופי, המשתייך למשפחת האקריות. הטפיל נפוץ מאד בישראל הודות למזג האוויר החם והלח, בעל יכולת הדבקה גבוהה, מהווה סכנה זאונוטית – בעל יכולת להדביק בני אדם

קרא עוד >>